Bota

Rusia do të furnizojë Bjellorusinë me armë moderne


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:04 - 11/03/22 |
Opi Nion

Moska do të furnizojë fqinjën e saj me pajisjet ushtarake më moderne në të ardhmen.

Ky lajm u bë i ditur pas takimit midis Presidentit rus Vladimir Putin dhe Presidentit të Bjellorusisë Alexander Lukashenko në Kremlin.

Të dy liderët ranë dakord gjithashtu për mbështetjen e ndërsjellë pas sanksioneve perëndimore të vendosura pas pushtimit rus të Ukrainës.

Megjithatë, nuk u dhanë detaje të mëtejshme.

Ekziston frika se Bjellorusia mund t’i bashkohet pushtimit./Opinion.al

Pas