Aktualitet

Nesër anulohen 4 fluturime në Aeroportin e Rinasit, vendet dhe oraret


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:21 - 05/07/21 |
Opi Nion

Autoriteti i Aviacionit Civil Shqiptar ka njoftuar se ditën e nesërme datë 6 korrik, do të anulohen disa fluturime me Italinë.

AAC, njofton se shkak për anulimin është bërë një grevë e ofruesve të shërbimit të transportit ajror.

Autoriteti i Aviacionit Civil Shqiptar njofton të gjithë ata që janë të interesuar të fluturojnë drejt Italisë në datë 6.7.2021, se fluturimet e mëposhtme afektohen për shkak të një greve të përgjithshme të ofruesve të shërbimit të transportit ajror”, njofton AAC.

Sa i përket fluturimeve të anuluara ato vijojnë si më poshtë:

✈Air Albania

ZB2009 TIRANE 14:45 – PISA 16:20 (ANULLOHET)

ZB2010 PISA 17:20 – TIRANE 18:55 (ANULLOHET)

✈Alitalia

AZ584 ROME 17:00 – TIRANE 18:25 (ANULLOHET)

AZ585 TIRANE 11:25 –ROME 12:50 (ANULLOHET)

AAC fton pasagjerët të komunikojnë në vijim  me kompanitë respektive mbi fluturimet e mësipërme./Opinion.la

 

Pas