Kryesore

COVID-19 në Kosovë, regjistrohen vetëm 3 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:40 - 05/07/21 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës, ka konfirmuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 3 raste të reja të infektuara me COVID-19.

Rastet e reja kanë dalë pas ekzaminimit të 1 mijë e 105 testimeve. Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Tekasa konfirmohet se  janë shëruar 5 qytetarë dhe numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105,381./Opinion.al

Pas