Kryesore

“Nëse u ndjetë dele punë për ju”, Rama-Alibeajt: Jeni kopje e zbehtë e Berishës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:54 - 28/04/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kreut të grupit parlamentar të PD, Enkelejd Alibeaj, pasi ky i fundit i kërkoi kryetares së Kuvendit të merrte masa ndaj kreut të qeverisë.

“Nuk i thash askujt që ti je budalla se kjo është fyerje. Unë thash që ju keni budallallëkun sëmundje ngjitëse në kopenë tuaj. Nëse ju u ndjetë dele atëherë ky është punë për ju. Edhe njerëzit kur bëhen si ju bëhen kope. Ju nuk duhet të hynit më kurrë në Parlament. Se ju nuk thoni thjeshtë fjalë fyese. Por juve shani shani. Nëse dikush më thotë budalla ka opinionin e vet nuk ka asnjë problem. Por nëse më thonë kriminel atëherë ka problem. Sot provove se je si Sali Berisha. Se the për ikonat. Këtë të ikonave e ka thënë ai, Sali Berisha. Prandaj nuk ju voton njeri. Ndaj një i vdekur ju mori përpara se nuk shohin asnjë ndryshim. Ju jeni kopje të zbehta dhe të shëmtuara të tij”-tha Rama./Opinion.al

Pas