Kryesore

Margariti-Zhupës: Butrinti s’do jepet me koncesion, po kthen kokën nga Evropa


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:36 - 28/04/22 |
Opi Nion

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti dhe deputetja e Partisë Demokratike Ina Zhupa kanë replikar sot në Kuvendin e Shqipërisë për Parkun Kombëtar të Butrintit.

Ministrja i është përgjigjur akuzave të deputetes së PD dhe është shprehur se Butrinti nuk do të jepet me koncesion, por po kthehen kokën drejt Evropës dhe Botës.

“Si ministre Kulture dua t’iu garantoj të gjithëve dhe t’ju qetësoj se nuk po jepet Butrinti me koncesion. Dhe do të vazhdoj ta përsëris në të gjitha komisionet hetimore, do vazhdoj me javë e me muaj të tërë. Butrinti po kthen kokën drejt Evropës, botës. Koha do e tregojë, por do ia tregojë atyre që nuk dinë të shohin ëndrra në diell”,-tha Margariti./Opinion.al

Pas