Rajoni

“Ju q**** r*bt”/Debate në Parlamentin e Kosovës, deputeti shan ligjvënësit(Video)


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:45 - 28/04/22 |
Opi Nion

Jo vetëm në Kuvendin e Shqipërisë, edhe në seancën e mbajtur ditën e sotme në Kuvendin e Kosovës ka patur debate dhe përplasje të forta.

Ka qenë kreu i grupit parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, i cili ka sharë me r*btë në Kuvend.

“A robt ja q***a”, dëgjohet Tahiri duke thënë teksa godet tavolinën.

E gjithë situata ndodhi pasi deputetët e PDK-së e kanë ndërprerë fjalën e ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiut, e cila ka dhënë qëndrimin e saj për ambasadorin e Kosovës në Slloveni, Martin Berishaj dhe u deklarua lidhur me çështjen e Komisionit Hetimor për Energjinë në Kosovë.

Pas