Politikë

Negociatat/ Varhelyi takim me kryenegociatorin e Shqipërisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:54 - 14/07/20 |
Opi Nion

Komisioneri për Zgjerimin në BE, Oliver Varhelyi ka takuar ditën e sotme kryenegociatorin e Shqipërisë, Zef Mazi.

Përmes një postimi në rrjetin social “Tëitter” Varheleyi shkruan se në këtë takim u diskutua për hapat e ardhshëm të vendit në funksion të vendimit për negociatat.

Po ashtu komisioneri për Zgjerimin në BE, shton se më rëndësi është edhe zhvillimi i mëtejshëm i reformave.

“U takova me negociatorin e sapoemëruar të  Shqipërisë për integrimin europian Zef Mazi këtë mëngjes për të diskutuar përgatitjet dhe hapat e ardhshëm në funksion të vendimit për hapjen e negociatave. Gjithashtu theksuam rëndësinë e përparimit në reforma”, shkruan Varhelyi./ Opinion.al

Pas