Aktualitet

Negociatat, Rama në Sofje takohet me presidentin Radev


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:41 - 09/06/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës zyrtare që po zhvillon në Bullgari ka takuar Presidentin e vendit, Rumen Radev.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, kreu i qeverisë bën me dije se me Presidentin Radev ka diskutuar për marrëdhëniet bilaterale mes vendeve, por dhe për zgjidhjen e ngërçit me Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut. Sipas Ramës ky problem mes dy vendeve pengon dhe thirrjen e Konferencës Ndërqeveritare mes BE-së dhe Shqipërisë.

Mëngjes pune me Presidentin Rumen Radev mbi marrëdhëniet e shkëlqyera bilaterale dhe nevojën për dialog mes palëve për zgjidhjen e ngërçit kritik mes Bullgarisë e Maqedonisë së Veriut (çka momentalisht pengon edhe thirrjen e Konferencës Ndërqeveritare BE-Shqipëri)”, shkruan Rama./Opinion.al

Pas