Aktualitet

Negociata për presidentin e ri? Rama:Do flasim me copat e çikat, por me të gjallë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:11 - 07/04/22 |
Opi Nion

Në konferencën e mbajtur këtë të enjte, ku publikoi rezultatet e nismës për Këshillimin Kombëtar, kryeministri Edi Rama u pyet edhe për zgjedhjen e Presidentit të ri dhe nëse do të jetë një emër konsensual.

Rama u shpreh se do të ketë negociata me opozitën duke u thënë me ironi se do të komunikojë me copat e çikat e mundshme por me ato që përfaqësojnë të gjallët.

Ne do bëjmë përpjeke që të komunikojmë me copat e cikat e mundshme, se jo me çdo copë e çikë do të komunikojnë. Do komunikojmë me një nga ato copa e cika me ata që përfaqësojnë të gjallët”-tha Rama./Opinion.al

 

Pas