Aktualitet

Ndërtoi pa leje/ Dënohet këngëtari Bojken Lako


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:57 - 07/04/22 |
Opi Nion

Gjykata ka dënuar këngëtarin Bojken Lako. Mësohet se Lako është dënuar me tre vite burg.

Shkak për këtë janë bërë punimet pa leje në një godinë të marrë me qira për ta kthyer në një studio muzikore.

Mësohet se gjykata e ka dënuar këngëtarin për veprën penale të “Ndërtimit të paligjshëm” për qëllime fitimi.

Lako përfiton nga gjykimi i shkurtuar dhe i pezullimit të dënimit dhe është dënuar me 3 vite shërbim prove./Opinion.al

Pas