Bota

Në vendin e aksidentit, punonjësi i ambulancës gjen motrën e vdekur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:35 - 03/01/22 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Itali, Natën e Vitit të Ri. Një punonjës ambulance nga Avis e Pellezzano (Salerno) mbrëmjen e së shtunës teksa po shkonte me ekipin e shpëtimit në vendin e aksidentit u gjend përballë motrës së tij 15-vjeçare, e cila kishte vdekur.

Në një ditë rutine pune punonjësi u përball me tragjedinë. “Asnjë përvojë në terren nuk do të jetë mundë të të përgatisë që të kryqëzosh duart në gjoksin e familjarit dhe të punosh me gjithë forcën dhe me gjithë zemërimin që ke në trup ”, -ka shkruar vëllai në një postim në rrjetet sociale. Ai u përpoq të shpëtonte motrën e tij, por përpjekjet rezultuan të kota.  “Më falni, u përpoqa… Më falni kudo që jeni”.

Përplasja fatale ndodhi ditën e Vitit të Ri në via De Iuliis në Pellezzano (Salerno). 15-vjeçarja kishte hipur në një makinë tip “Beverly 250” me shoqen e saj, e cila papritur humbi kontrollin, duke u përplasur me një shtyllë.

Ndërkohë po vijojnë hetimet për të rindërtuar dinamikën e një tragjedie që i ka lënë të gjithë pa fjalë./Opinion.al

Pas