-U tha në Opinion

Në “Opinion”/ Marku-Maznikut: Populli do t’ju nxjerrë si hajdutë nga zyrat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:08 - 03/05/21 |
el ida

Deputeti i zgjedhur i PD Mark Marku ka debatuar në studion e “Opinion” me Zv.Kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Arbian Mazniku.

Në diskutimin që u bë lidhur me zgjedhjet e 25 Prillit, Marku akuzoi për vjedhje të zgjedhjeve, ndërkohë që Mazniku u shpreh se populli dha verdiktin me votë.

Pjesë nga debati

Marku: Do t’u marrë populli do t’u nxjerrë si lecka, si hajdutë nga zyrat. Do u përzërë populli si hajdutë nga zyrat se kështu e meritoni.

Mazniku: Populli ua dha verdiktin me votë.

Marku: Me votën që e bletë ju.

Mazniku: Në qoftë se keni një fije urtësi uluni dhe shikoni rezultatin.

Marku: Urtësi që të durojmë hajdutët. Urtësi që të durojmë vjedhjet tuaja.

Mazniku: Të kuptoni pse njerëzit ju dhanë atë vlerësim dhe atë përqindje. Shikoni brenda vetes tuaj!

Marku: Kjo është një fjali që e përsërisni të gjithë si papagaj, ndërkohë që vidhni, vidhni.

Mazniku: Nuk do t’ju besojnë njerëzit kurrë.

Marku: Edhe ju do ta shikoni sa të gjatë do e keni kohën e vjedhjes. Do ta shikoni se çfarë do merrni!

Pas