-U tha në Opinion

Fevziu: Zgjedhjet janë njohur vetëm në vitet ‘92, 2005 dhe 2013


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:36 - 03/05/21 |
el ida

Partia Demokratike ka lënë të kuptohet se po shkon drejt vendimit për mosnjohjen e zgjedhjeve, pas një mbledhje të kryetarit Basha me drejtuesit dhe sekretarët e degëve të kësaj force, pasditen e së hënës.

Por gjatë një diskutimi në emisionin “Opinion” në një përmbledhje të historisë së zgjedhjeve pluraliste, gazetari Blendi Fevziu vuri në dukje se në Shqipëri janë njohur zgjedhjet vetëm 3 herë.

“Zgjedhjet janë njohur në vitin 1992, në vitin 2005 dhe në vitin 2013, kanë qenë zgjedhje rrotacioni”, tha Fevziu./Opinion.al

Pas