Kronikë

“Në mes është një femër”/Dëshmitarja:Mateo ka parë diçka,do tregonte një sekretBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:48 - 22/11/21 |
Opi Nion

Një dëshmitare ka hedhur dyshime të forta mbi motivet e vrasjes së 8-vjeçarit të mitur Mateo Vasiu, nga fqinji, 38-vjeçari Klodian Çalamani.

Dëshmitarja ka folur për “News24”, ku ka thënë se në këtë ngjarje është e përfshirë edhe një femër. Sipas saj, duhet t’i merren shenjat e gishtave të të gjithë familjarëve pasi, një person tjetër shumë i ngushtë është i përfshirë në ngjarjen e rëndë.

Sipas dëshmitares, 8-vjeçari, Mateo, ka qenë dëshmitar i një ngjarje dhe kjo i ka marrë edhe jetën vogëlushit.

Nuk është vetëm Klodiani në këtë mes, por edhe një femër. Tezja e Mateos ka telefonuar vetë një person para dy ditësh dhe ajo e di këtë. Pra të merren shenjat e  gishtave, qoftë te nusja e xhaxhait qoftë edhe një person tjetër shumë i ngushtë. Për atë që ka bërë Klodiani ai duhet të varet. Por nëse do të ishte vrasës ai do të kishte vrarë fëmijë me kohë. Ku e dinte nëna që vëllai ishte sëmurë, ku i dinte nëna këto biseda…Unë mendoj që Mateo ka parë diçka, ai donte të thoshte një sekret tek xhaxhi dhe tezja. Mateo është dëshmitar i një ngjarje”,-ka thënë ajo.

Pas