Aktualitet

Në Kuvend ikën dritat, Balluku debat me deputetin e PD: Më bëre foto


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:27 - 26/10/21 |
Opi Nion

Në situatë e pazakontë ka ndodhur ditën e sotme në mbledhjen e komisionit të Ekonomisë, ku u ndërpre energjia elektrike.

E gjithë situata ndodhi teksa administratori i OSHEE Çela po vijonte raportimin por një debat mes ministres Balluku me deputetin e PD Arbi Agalliu pse po behej foto pa drita, ndërpreu mbledhjen.

Debati: 

Balluku: Më fal një sekond. Do ta ndalosh foton se është qesharake, nuk mund të bësh foto kështu, nuk është etike ajo se çfarë po bën. Kemi ardhur për të folur për çështje konkrete dhe profesionale.
Agalliu: Kush je ti që më tregon etikën?
Balluku: Unë jam ajo që more ti në foto, për çfarë e bërë foton.

Pas