Kronikë

Në kërkim ndërkombëtar për trafik droge e plagosje, prangoset lezhjani


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:27 - 07/04/21 |
Opi Nion

Një 46-vjeçar është vënë në pranga nga policia pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar. Autoritetet bëjnë me dije se është arrestuar Ermir Lekstakaj nga fshati Balldre e Lezhës.

46-vjeçari është dënuar nga Gjykata e Firences me 11 vite e 7 muaj burgim për trafik droge, pjesëmarrje në grup kriminal, plagosje, rrëmbim personi dhe kundërshtim të punonjësit të policisë.

Interpol Tirana në bashkëpunim me Interpol Romën vijon procedurat për ekstradimin e tij drejt Italisë./Opinion.al

Pas