Kronikë

Në kërkim ndërkombëtar, 31-vjeçari kapet në Kamëz


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:19 - 04/04/20 |
el ida

Një 31-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar, u arrestua në Kamëz.

Erjola Caka, me banim në Kamëz, u arrestua me qëllim ekstradimi në Itali ku është i dënuar me 13 vjet e 3 muaj burg për një sërë veprash penale, nga vrasja e mbetur në tentativë, tek vjedhja.

Konkretisht, Caka ka tentuar që të shtypë me makinë një shtetas italian në qytetin e Astit, duke i shkaktuar atij plagosje dhe fraktura.

Ai akuzohet gjithashtupër vjedhje në një lokal në vitin 2012, dhe plagosje me thikë ndaj një shtetasi shqiptar në 2015./Opinion.al

Pas