Aktualitet

Në Durrës lirohen të tjera hapësira publike


               Publikuar në : 09:48 - 12/08/19 |
geliano fataj

Ndërsa sezoni veror po shkon drejt fundit, policia vazhdon aksionin “Plazh i lirë”. Sipas njoftimit zyrtar nga policia e Durrësit, janë liruar 6000 m2 plazh i zaptuar në mënyrë të paligjshme, si dhe sekuestrohen rreth 1000 çadra e shezlongë.

Po ashtu specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës kanë proceduar penalisht shtetasit: Gj.K., dhe B.Sh., pasi nga kontrolli i ushtruar në plazhin në Sektorin Rinia, u konstatua se këta shtetas kishin zënë me çadra plazhi hapësirat publike në bregun e detit pa leje nga organet përkatëse dhe të pa pajisur me kasë fiskale.

“Operacioni do të vijojë në gjithë zonën bregdetare, për të kthyer në dispozicion të qytetarëve çdo hapësirë publike të zënë në mënyrë të kundërligjshme, me qëllim fitimin”, njofton policia. / Opinion.al

Pas