Aktualitet

“Në Bogë-Theth vijojnë të bien ortekë”, ARRSH bën njoftimin e rëndësishëmBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:51 - 20/02/22 |
Opi Nion

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka informuar mëngjesin e sotëm se aksi Bogë-Theth vijon të jetë i bllokuar për shkak të rënies së vazhdueshme të ortekëve.

Sipas ARRSH-së, aksi Bokë-Qafë Thore është i hapur ndërsa Bogë-Theth është bllokuar nga dëbora.

“Në Bogë-Theth vijojnë të bien ortekë të cilët bllokojnë qarkullimin dhe vështirësojnë punën për pastrimin. Po punohet 24/7 me mjete e punëtorë për ta mbajtur të hapur këtë aks. Bogë-Qafë Thore qarkullimi kryhet pa problem”-njofton ARRSH./Opinion.al

Pas