Kronikë

Armë në banesë, kapet 47-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:14 - 14/08/19 |
el ida

Policia e Tiranës ka finalizuar një operacion të koduar “Peza”, duke sekuestruar 3 armë zjarri dhe 308 fishekë luftarak si dhe duke vënë në pranga një 47-vjeçar që posedonte këto armë.

Një armë zjarri pistoletë me 8 fishekë u gjet gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij në Ballashenj, ndërsa në afërsi të banesës së tij, shërbimet e policisë gjetën dhe sekuestruan edhe dy armë zjarri të tjera, konkretisht një automatik kallashnikov dhe një pushkë, si dhe 300 fishekë luftarakë./Opinion.al

Pas