Aktualitet

Ndreu: Deputete të PD kanë vëllezër të dënuar, Berisha ‘shah mat’ me foto


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:53 - 10/10/18 |
b.f

Ish-polici, sot deputet socialist Pjerin Ndreu akuzoi nga studioja e “Report tv” se ka deputetë në PD që kanë vëllezërit të dënuar në Angli”, por pa përmendur emra.

Nuk ka vonuar Sali Berisha i cili përmes një postimi në facebook i nxjerr fotot Pjerin Ndreut, me një person që Berisha thotë se është trafikant droge. Bëhet fjalë për Albert Tucin, vëllain e kryetarit te bashkisë së Fushë-Arrëzit, Fran Tuci.

Sali Berisha shkruan:

Pjerini vdes per trafikantet
Ata kane para shume!
Lexoni mesazhin dhe shikoni fotot e qytetarit dixhital.
“Pershendetje dr Bashkngjitur po ju informoj mbi kriminalitetin qe ndodh ne Fushe Arrez Puke, ne foto ne krahun e majte te Z.Pjerin Ndreu Albert Tuci vellai i kryetarit te bashkise Z. Fran Tuci. I denuar per trafikant, dhe vazhdon i qete punen pasi siq shifet ne foto ka mbrojtjen e vellait dhe te deputetit Nderu. Gjithashtu cdo emrim ne pune behet me urdherin e tij. Ju lutem anonim..”

Deklarata e Ndreut:

Ka vëllezër deputetësh të dënuar për drogë të dënuar në Angli dhe me emra të ndërruar. Do i themi emrat kur të duhet. E dinë ata që vëllezër të deputetëve të grupit parlamentar të PD, janë të dënuar për drogë dhe sot bërtasin shumë. Jam specialist unë i vjetër.

/Opinion.al

*Dokumenti që publikon Berisha, ku rezulton se Albert Tuci eshte i denuar me 7 vite burg per trafik droge

 

Pas