Aktualitet

Ndihmoi në zbardhjen e 2 vrasjeve të bujshme, infektohet me COVID, Luftar Reçi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:09 - 13/11/21 |
Opi Nion

I penduari i drejtësisë Luftar Reçi, është infektuar me koronavirus. Reçi ka bashkëpunuar me drejtësinë për zbardhjen e dy vrasjeve të ndodhura 15 vite më parë ndaj biznesmenit Vajdin Lamaj dhe Klodian Salihut

Reçi, vuan dënimin në burgun e Drenovës, dhe është shtruar në spitalin Rajonal të Korçës, ku po merr ndihmë mjekësore.

Kujtojmë se Reçi është personi i cili ka dhënë detaje për dy vrasje të bujshme, duke përfshirë kështu Emiljano Shullazin dhe Lulzim Berishën.

Në burgun është raportuar edhe më herët për të infektuar me koronavirus. Më herët Ministria e Drejtësisë bëri me dije se një i dënuar është dërguar për trajtim mjekësor në Tiranë.

 

Pas