Kryesore

Ndeshja me Poloninë/ Kombëtarja pa Cikalleshin, sulmuesi pozitiv me COVID-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:17 - 11/10/21 |
Opi Nion

Teksa  kanë mbetur më pak se 24 orë nga ndeshja e Kombëtares me Poloninë, një lajm aspak i mirë vjen për Kuqezinjtë dhe tifozët.

Sipas OVERSPORT,  sulmuesi Sokol Cikalleshi ka rezultuar pozitiv në testin për Covid-19. Ai nuk ka marrë pjesë në stërvitjen e sotme të kuqezinjve pasi tashmë nuk llogaritet në planet e teknikut italian për sfidën ndaj Lewandowski & Co.

Kjo tregon se Cikalleshi do nuk do të jetë i gatshëm të jetë në ndeshjen e nesërme duke i munguar kështu Kombëtares një nga lojtarët më të mirë dhe premtues.

Kështu alternativa në sulm mbeten Uzuni, Broja dhe Manaj. Kujtojmë se pak ditë më parë ka rezultuar pozitiv me COVID-19 edhe Erjon Hoxhallari./Opinion.al

Pas