Kronikë

Ndërtime pa leje në Himarë, arrestohen dy inspektorë të IMT


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:34 - 22/05/21 |
Opi Nion

Dy inspektorë të IMT në Himarë janë arrestuar nga Policia, ndërsa janë shpallur në kërkim dy të tjerë për ndërtimet pa leje.

Bëhet me dijes se në pranga ka rënë 35-vjeçari R.H, me detyrë kryeinspektor dhe 30-vjeçari E.Z, me detyrë inspektor janë arrestuar teksa në kërkim janë M.N, dhe Dh.N, edhe këta inspektorë të IMT.

Policia sqaron se inspektorët në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë dhënë leje për ndërtimin e paligjshëm të disa objekteve në Himarë. Ndalimi i tyre është bërë më kërkesë të Gjykatës së Vlorës për akuzaën “shpërdorim detyre./ Opinion.al

Pas