InstaBIZ

Ndërron jetë aktori i njohur i serialit “The Walking Dead”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:29 - 07/10/18 |
b.f

Një aktor i njohur ka humbur betejën me sëmundjen e leuçemisë dhe është ndarë nga jeta. Bëhet fjalë për Scott Wilson, protagonistin e serialit të famshëm “The Walking Dead”.  Wilson ka ndërruar jetë në moshën 76-vjeçare. Ai luajti rolin e Hershel Greene në film nga 2011 në 2014. I ndjeri, i lindur në Gjeorgji, bëri debutimin e parë në filmin ‘In The Heat Of The Night’ në vitin 1967. Aty ai luajti rolin e një njeriu të dyshuar për vrasje.

Shkaku i vdekjes së aktorit u zbulua nga përfaqësuesi i tij Dominic Mancini për TMZ. Ai raportoi se Wilson vdiq të shtunën (6 tetor) në shtëpinë e tij.

Pas