Aktualitet

Ndërron jetë xhaxhai i Alda Klosit, familjarët mohojnë përfshirjen në paratë e vjedhuraBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:28 - 19/01/23 |
Opi Nion

Rasti i vjedhjes së 120 mijë eurove nga pastruesja Rozeta Dobi në banesën e ish-zyrtares së lartë, Alda Klosi, vijon të mbetet kryefjalë e mediave në ditët e fundit.

E teksa Prokuroria po vijon hetimet mbi burimin e parave, sipas A2 CNN ka ndërruar jetë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës pas përballjes me një sëmundje të rëndë xhaxhai i Alda Klosit, Ylli Çika.

Kujtojmë se në deklarimet e dhëna në polici Klosi tha se 120 mijë eurot e grabitura në banesën e saj janë të xhaxhait i cili ia kishte dhënë për të mobiluar shtëpinë dhe për nevoja të tij pasi ishte i sëmurë me kancer.

Por burime jo zyrtare thanë për A2 CNN se familja e Ylli Çikës ish-kirurg dentar, nuk ka pasur dijeni lidhur me deklarimet e Alda Klosit në polici dhe prokurori dhe gjithashtu kanë mohuar përfshirjen e tyre në këtë histori.

Diçka e tillë vë në vështirësi gjetjen e burimit të parave, ndërsa prokurorja Mirela Zavalani i tha A2 CNN se dosja vijon të jetë në hetim dhe se prokuroria ende nuk ka dalë në një konkluzion sa u përket deklarimeve të ish-zyrtares.

Kujtojmë se përgjimet ambientale në paraburgim të pastrueses, Rozeta Dobi dhe djalit të saj Havier Dobi çuan në gjetjen në shtëpinë e tyre dhe të 400 mijë euro të tjera të fshehura në tubin e aspirimit.

Vetë Rozeta Dobi tha se paratë i kishte marrë në shtëpinë e Klosit, ndërsa saga e pronësisë së 400 mijë eurove vijon të mbetet mister./Opinion.al

Pas