Life Style

“Pyes lotin” bashkëpunim me Capital T rikthehet në YouTube, Elsa Lila: Kush duron, fitonBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:03 - 19/01/23 |
Opi Nion

Versioni i këngës “Pyes lotin” i risjellë në bashkëpunim mes Elsa Lilës dhe Capital T në festivalin e 61 të këngës në RTSH është rikthyer në YouTube.

Lajmin e ka bërë me dije vetë këngëtarja Elsa Lila, përmes një postimi në rrjetet sociale ku shkruan: Kush duron, fiton.

Kënga u hoq nga YouTube me kërkesë të kompozitorit, i cili reagoi ashpër pas publikimit dhe e cilësoi një version të shëmtuar.

Kompozitorit i njohur i bëri kërkesë RTSH-së që ta hiqte këngën nga çdo platformë, pasi sipas tij ripunimi është bërë pa lejën e autorit.

 

 

Pas