Kronikë

Ndërron jetë nga COVID-19 drejtori i shkollës në Tiranë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:16 - 14/10/20 |
Opi Nion

Ka humbur betejën me COVID-19, Dedë Malaj, drejtor i shkollës “Lidhja e Prizërenit” në Paskuqan. Lajmi i trishtë është bërë me dije nga vetë vëllai i të ndierit në një status në rrjetet sociale.

“Me hidhërim te madh ju njoftojmë se vëllai jonë Dede Malaj u nda nga jeta e parakohshme duke na lënë të pikëlluar, nënën tonë vëllezërit, motrën, bashkëshorten, fëmijët e tij të dashur që i donte aq shumë, të afërm dhe gjithë shoqërinë. Vëlla qofsh i parajsës”, shkruan ai.

Nuk dihet se prej sa kohësh Dedë Malaj ishte infektuar me Covid-19 dhe nëse vuante nga sëmundje të tjera bashkëshoqëruese./ Opinion.al

Pas