Rajoni

Kosovë/ 1 viktimë dhe 80 raste të reja me Covid-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:29 - 14/10/20 |
Opi Nion

Kosova ka shënuar një humbje jete dhe 80 raste pozitive me koronavirus në 24 orët e fundit.

Gjithashtu, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike bën me dije se kanë fituar betejën me COVID-19, 55 persona.

Në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK dhe laboratorët private, janë testuar gjithsej 650 persona prej të cilëve kanë rezultuar 80 pozitivë me COVID-19.

Rastet pozitive janë regjistruar në komunën Prishtinë 17 raste, komunën Pejë 10 raste, komunën Podujevë 10 raste, komunën Fushë Kosovë 8 raste, komunën Gjakovë 7 raste, komunën Gjilan 6 raste, komunën Prizren 5 raste, komuna Suharekë 4 raste, komuna Shtime 3 raste, komuna Deçan 2 raste, komuna Drenas 2 raste, komuna Ferizaj 2 raste dhe me nga një rast komunat Klinë, Skenderaj, Viti dhe Vushtrri.

Pas