Aktualitet

Ndërron jetë ish-Presidenti Bujar Nishani


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:41 - 28/05/22 |
Opi Nion

Ka ndërruar jetë në moshën 55-vjeçare ish-Presidenti Bujar Nishani.  Gjendja shëndetësore e ish-kreut të shtetit u rëndua pas infektimit të tij me COVID-19. Ai u transportua drejt një spitali në Gjermani, ku ndërroi edhe jetë.

Bujar Nishani lindi më 29 shtator 1966 dhe mandatin presidencial, ai e mori  në 24 korrik 2012 dhe e përmbylli më 24 korrik 2017. Për lajmin ka reaguar edhe deputeti i PD-së, Edi Paloka. Paloka shkruan në një status në rrjetin social “Facebook” se humbja e Nishanit është një fatkeqësi për familjen dhe për të gjithë demokratët.

Mesazhi i Palokës

Nje lajm i hidhur ka pak qe u konfirmua ; Bujar Nishani , ish-President i Republikes, minister dhe funksionar ne disa poste te rendesishme te PD ne vite, ka nderruar jete!
Nje fatkeqesi per familjen dhe per gjithe demokratet.
Respekti yne per gjitheshka dha per PD dhe per vendin, do e shoqeroje kurdohere!

Pas