Aktualitet

Ndalimi i aktiviteteve partiake, Kushtetuesja rrëzon pjesërisht vendimin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:59 - 09/03/21 |
Opi Nion

Gjykata Kushtetuese ka pranuar ditën e sotme padinë e Partisë Republikane kundër masave kufizuese për frenimin e përhapjes së koronavirusit.

Duke shfuqizuar pjesërisht vendimin e Ministrisë së Shëndetësisë për ndalimin e aktiviteteve politike dhe tubimeve me më shumë se 10 persona.Ndërkohë që sipas dokumentit Gjykata detyron gjithashtu organet kompetente të rishikojnë kohëzgjatjen e kufizimeve./Opinion.al

Pas