Rajoni

Emërohet ministri i Jashtëm në Kosovë, kush e zëvendëson Meliza Haradinajn


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:19 - 09/03/21 |
Opi Nion

Është emëruar ministri i ri i Punëve të Jashtëme dhe Diasporës në Kosovë.

Kryeministri në detyrë  Avdullah Hoti, ka vendosur në krye të këtij institucioni zëvendëskryeministrin Besnik Tahiri.

Ky emërim vjen pas dorëheqjes së ministres në detyrë të Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla./Opinion.al

Pas