Aktualitet

Doda-Ramës: S’marr përsipër të të lidh ty, ta bëje Ofelia që ke në shtëpi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:04 - 09/03/21 |
Opi Nion

Kandidatja për deputete në listën e opozitës, Mesila Doda i është përgjigjur deklaratave të kryeministrit Edi Rama, i cili gjatë konferencës së sotme e konsideroi atë “Desdemonë’’ .

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Doda akuzon Raman se ka vetëm një mendim që është pushtetin. Doda thotë se Rama është një e keqe më e madhe se tërmeti dhe pandemia teksa thekson se do të jetë humbës në zgjedhjet e 25 prillit.

“Llaxorja e lagjes hapi gojën… tani e paska zënë edhe me gratë… ne fakt për ty s’do harxhoja kohe te shkruaja as dy rreshta… një lëngaraq burrë si ty qe përgojon te madh e te vogël njerëzit duhen vetëm ta përçmojnë, por kryeministri i vendit tim qe sillet si me i fundit llafazan tavolinash meriton vetëm dy fjale. Je i mjere o i zi… je i mjere se ke vetëm një mendim fiks ne kokën tende… pushtetin. Dhe cilido qe është mes teje dhe pushtetit meriton te fyhet e përgojohet… je mjeran burrë që vendin e ke në rrethin më të fundit të turpit të historisë… kam një lajm për ty. Unë nuk marr përsipër te lidh ty me zinxhirë… është një pune qe duhet ta beje Ofelia qe ke ne shtëpi,… po marr përsipër te kryej çdo akt ligjor qe ty te dërgoje prapa hekurave për demin e madh qe i ke bere këtij vendi. Ti je një e keqe me e madhe se tërmeti, me e madhe se pandemia, sepse je një e keqe me vetëdije por ke një date limit sot… 25 prillin. Pas kësaj ti jo vetëm do jesh humbës por do jesh përgjegjës për demet katastrofike qe ke sjelle ne ketë vend. Shpresoj fort qe atë dite nuk do na sjellësh raportin mjekësor qe je i papërgjegjshëm për veprimet e tua sepse vuan nga patologji te renda te trurit”, shkruana Doda./Opinion.al

Pas