Sport

NBA themelon akademi basketbolli në Kinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:38 - 18/10/16 |
root

Drejtoria e Ligës amerikane të basketbollit (NBA) paralajmëroi themelimin e akademisë së saj në Kinë. NBA me projektin ndërkombëtar të zbulimit të talenteve të basketbollit do të themelojë akademi në qytetet kineze Jinanu, Urmuci dhe Hangzhou.

Presidenti i NBA-së, Adam Silver, i cili qëndron në Kinë me rastin e “NBA Global Games 2016”, deklaroi se qëllimi i themelimit të akademisë është të ndihmojë basketbollistët e rinj për të nxjerrë maksimumin e potencialit të tyre.

Pas