Te Fundit

Nard Koka një natë në komisariat, nuk iu bind policit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:37 - 07/10/15 |
b.f

DURRËS- Policia e Durrësit bën të ditur se ka shoqëruar  në komisariat Leonard Kokën, ndaj të cilit ka nisur edhe një procedim penal në gjendje të lirë për mosbindje ndaj policisë. Opnion.al konfirmon se bëhet fjalë për Nard Kokën ‘e famshëm’, vëllai i ministrit të Mjedisit, Lefter Koka, binznesmen i njohur dhe mik i politikanëve.

Referuar njoftimit të policisë mësojmë se mbrëmjen e së martës në lagjen numër 1 të qytetit bregdetar gjatë kryerjes së veprimeve të punonjësve të policisë për kontrollin e mjetit Mercedes Benz, Koka është larguar duke marrë makinën dhe nuk i është bindur thirrjes së punonjësve të policisë për të ndaluar.

49-vjecari Koka ka qendruar një natë në ambientet e Komisariatit të Policisë Durrës bashkë me mjetin e tij për kryerjen e veprimeve proceduriale. Sot (e mërkurë) në mëngjes është liruar dhe po ndiqet në gjendje të lirë. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprën penale”Mosbindja ndaj urdhërit të punonjësit të policisë të rendit publik”.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas