Aktualitet

Naftëtarët pranuan ofertën, Rama: Tani e ka radhën qeveria


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:00 - 10/11/20 |
Al Do

Pas lajmit se naftëtarët e Ballshit kanë pranuar propozimin e kryeministrit Rama, ka ardhur edhe reagimi i këtij të fundit.

LEXO EDHE: Naftëtarët pranojnë ofertën e Ramës, nuk hyjnë më në grevë

Nëpërmjet një statusi në Twitter, Rama shprehet i kënaqur për vendimin e naftëtarëve dhe paralajmëron takim pas 48 orësht me përfaqësinë e naftëtarëve, siç shkruan ai, për të kaluar në veprim.

Jam i kënaqur që naftëtarët e pranuan propozimin e qeverisë. I falenderoj për mirëkuptimin dhe besimin. Tani e ka radhën qeveria të kalojë nga mbështetja parimore në mbështetjen financiare. Pa humbur kohë. Brenda 48 orësh do takohem përsëri me përfaqësinë për të kaluar në veprim!”, shkruan Rama./Opinion.al

Pas