Aktualitet

Mziu debat me Ndreun: Shoku polic, s’merr vesh nga shifrat, je dru fareBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:40 - 07/09/22 |
Opi Nion

Mbledhja e Komisionit të Reformës Territoriale këtë të mërkurë është shoqëruar me debate të forta. Këtë herë ka qenë ish-kryebashkiaku i Kamzës, Xhelal Mziu, ai i cili u përfshi në debat me kreun e Bashkisë së Lezhës Pjerin Ndreut. Mziu iu drejtua këtij të fundit duke i thënë se nuk merr vesh nga shifrat ndërsa e cilësoi shoku polic.

“Asnjë prej jush nuk foli për kompetencë dhe ekonominë, Nuk shkon e zgërdhimja. Mos kalo në rolin e policit ordiner tani. Mos më bo mu si papagalli. Rri aty te kanalet, se nuk i kupton shumë gjërat ti. O shoku Pjerin…shoku polic, ku merr vesh nga shifrat t’i, je dru fare nga kjo pjesë. Reforma territoriale e 2015 nxori në pah edhe probleme. A nuk do ishte normale që një bashki të kishte kompetencën e arsimit parauniversitar? Nuk e di kush është qëndrimi juaj. A nuk do të ishte normale, që shërbimi parësor të jetë kompetencë e bashkisë, apo edhe qarkullimin rrugor sidomos brenda qytetit”, tha ai./Opinion.al

 

Pas