Sport

Mposht boksierin nga Panamaja në Beograd,Alban Beqiri në çerekfinalen e Botërorit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:50 - 31/10/21 |
Opi Nion

Alban Beqiri ka shkuar në çerekfinalen e Botërorit të Boksit që po zhvillohet në Beograd.

Beqiri mposhti boksierin panamez Bekford, i cili ishte një nga boksierët më performacë të mirë të peshave 67-71 kilogram.

Ndeshjen e radhës shqiptari do e ketë me boksierin panamez Bekford, i cili ishte një nga boksierët më të rrezikshëm të peshave 67-71 kilogram

Boksiesi shqiptar tani do të ketë përballë të martën jordanezin Zejad Eashash, i cili në 1/16 mposhti norvegjezin Emini.

Gjysmëfinalet e Botërorit të Boksit do të jenë më 6 nëntor dhe finalja më 8 nëntor. Tashmë pas treditoreve radhazi, Beqiri është boksieri që ka rezultatin më të mirë në historinë e boksit shqiptar.

Pas