Aktualitet

Moti/ Tetori nis me reshje shiu, çfarë pritet të ndodhë pas mesditësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:20 - 01/10/22 |
Opi Nion

Vendi ynë gjatë paradites do të ketë mjë mot me kthjellime të pakta dhe vranësira të shpeshta, të cilat do të krijojnë mundësi për reshje shiu në zonat Veriore. Ndërsa mesdita dhe pasditja do të jenë nën ndikimin e vranësirave të shumta të cilat do të gjenerojnë reshje shiu, ku më të theksuara do të jenë në zonat Veriore dhe pjesërisht në zonat qendore.

Por sasira më të pakta do të ketë pjesa tjetër e vendit tonë. Mbrëmja dhe nata përkohësisht i bëjnë më të dukshme reshje në të gjithë vendin.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 11°C deri në 30°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 45 km/h kryesisht nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim mbi 3 ballë.

Pas