Kryesore

Moti/Mëngjes i ftohtë, por mesdita e ngrohtë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:13 - 02/01/22 |
Opi Nion

Vendi ynë do të dominohet nga mot i kthjellët në pjesën e parë të ditës, ndëkohë që pasditja pritet të sjellë një kalim të vranësirave në zonat malore. Zonat bregdetare dhe të ulëta do të mbeten në dominimin e kthjellimeve edhe gjatë pjesës së dytë të ditës. Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes, por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 0°C deri në 21°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veri-perëndimore duke sjell dallgëzim 2 ballë.

Pas