Aktualitet

Video/Mjeku largohet nga takimi me ministren? Kolegia shpjegon situaten


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:00 - 13/11/20 |
Opi Nion

Në një takim të zhvilluar mes mjekëve të Infektivit, ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu dhe kreut të OBSH-së në Europë, Hans Kluge, duket se ka ndodhur një situatë e çuditshme.

Teksa ministrja ka mbajtur fjalën e saj, shfaqet mjeku, Dhimitër Kraja, i cili ka tentuar të largohet nga takimi për t’u futur në ambientet e spitalit.

Ai është ndaluar nga mjekja, Ariana Strakosha, e cila e kap nga krahu për ta kthyer sërish në takim. Mjeku më pas nuk largohet por qëndron në rresht të dytë.

Ndërkohë pas kësaj situate, vetë mjekja ka reaguar në rrjetet sociale duke deklaruar se e ka tërhequr mjekun, Dhimitër Kraja, në shenjë respekti për shkak se ai zgjedh të rrijë në vend të dytë prej modestisë.

“E dimë të gjithë modestinë e të mrekullueshmit profesor Lulit që edhe pse është punëshumë, zgjedh gjithmonë të qëndrojë në rresht të dytë. E unë duke e ditur se ku e meriton të jetë i thashë të dilte në radhë të parë. Kaq ka qenë, shenjë respekti të nderuar zotërinj që sajoni lajme, shenjë respekti”,  shkruan ajo./ Opinion.al

 

Pas