Kronikë

Mirditë/28-vjeçari e kanos me armë,bashkëfshatari i shkon në shtëpi, i kërcënon familjenBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:51 - 18/09/22 |
Opi Nion

Policia ka zbardhur konfliktin me armë zjarri që ndodhi një ditë më parë në Fan të Mirditës. Ngjarja ka ndodhur pas një konflikti për motive të dobëta mes dy personave.

28-vjeçari Glodian Gjoka ka qëlluar me armë zjarri për të kanosur shtetasin  Pashk Prenga. Por, fatmirësisht nga të shtënat nuk pati të plagosur. Më pas, Prenga për tu hakmarrë ndaj 28-vjeçarit, ka marrë armën e zjarrit dhe ka shkuar në shtëpinë e Gjokës dhe i ka kanosur me armë familjen.

Si rrjedhojë të dy janë arrestuar nga policia, ndërsa grupi hetimor vijon ende punën për gjetjen e armëve që kanë përdorur Gjoka dhe Prenga. Ndaj tyre rëndojnë akuzat për veprat penale “Kanosja” dhe “Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municioneve”.

Materialet procedurale janë referuar në Prokurorinë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Pas