Bota

Ministri ukrainas-ushtarëve rus: Kompensim financiar nëse dorëzoni armët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:07 - 28/02/22 |
Opi Nion

Ministri i Mbrojtjes i Ukrainës, Oleksi  Reznikov, u ka bërë thirrje të drejtpërdrejtw ushtarëve rusë që luftojnë në Ukrainë, duke iu ofruar një marrëveshje.

Ai ka thënë se ata do të marrin amnisti të plotë dhe kompensim monetar nëse vullnetarisht i dorëzojnë armët.

Në një status në “Twitter”, Reznikov shkruan: Ushtarët rusë që nuk duan të bëhen vrasës dhe të vdesin, mund të shpëtojnë veten./Opinion.al

Wow, Ukraine’s defence minister offering cash reward and amnesty to Russian soldiers who lay down weapons https://t.co/kp4EVf6Vhn

— Jessica Elgot (@jessicaelgot) February 28, 2022

Pas