Te Fundit

Ministri që vjen të flasë për lëvizjen e lirë, por që bllokon bulevardin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:25 - 06/11/15 |
b.f

Është bërë tashmë e zakonshme që sa herë që ka vizita të nivelit të lartë në Tiranë, kryeqyteti të haset me kolapsin që krijohet nga pamjaftueshmëria  e levizshmërisë së lirë.

Kështu po ndodh edhe sot. Vizita e Ministrit të Brendshëm gjerman Thomas Maizlere në kryeministri ka bllokuar të gjithë lëvizjen e lirë në Bulevard. Një situatë gati absurde po ta mendosh.

Ministri i cili vjen për të na thënë që të mos e shkelim me vizat dhe lëvizjen e lirë dhe që na bllokon po vetë lëvizjen e lirë, kësaj radhe në bulevardin tonë, jo të qytetit ku jeton. Dhe jo vetëm bllokohet bulevardi, por edhe të gjitha rrugët që të shpien në të.

 

ambasada amerikane

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas