Rajoni

Ministri i Maqedonisë së Veriut: Në Krushopek u kap vetëm një kg kokainë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:41 - 20/02/20 |
el ida

Ministri teknik për Punë të Brendshme i Maqedonisë së Veriut, Naqe Çulev ka konfirmuar se gjatë aksionit të mbrëmshëm në Krushopek të Sarajit është konfiskuar vetëm një kilogram kokainë.

Duke mos dhënë më shumë detaje që të mos dëmtohet procesi i hetimit, ministri sqaron se janë arrestuar 4 persona dhe sasia e madhe e drogës është kapur në një shtet tjetër.

“Personat që janë arrestuar, unë i përmenda. Në rast se gjatë hetimit del që edhe persona tjerë dhe kompani tjera janë të përfshira, atëherë hetimi do të zgjerohet. Në shtetin tonë është konfiskuar vetëm një kilogram, sasia tjetër është në shtet tjetër, bëhet fjalë për një sasi të madhe por nuk mund ta them për të mos dëmtuar hetimin. Ditëve në vijim do të mësoni detajet por edhe sasinë e drogës. Këto që thuhen këtu janë zyrtare, gjitha tjerat janë spekulime”, tha Çulev.

“Deri pas orës 24:00 janë kryer bastisje, nuk kanë kaluar as 12 orë nga bastisjet. Bëhet fjalë për operacion ndërkombëtar. Kaq mund të them për këto 12 orë. Flas për informacione zyrtare dhe jo për atë që kanë shkruar mediat”, shtoi Çulev.

Pas