Kryesore

Meta: “Open Balkan”, nismë përçarëse dhe përjashtuese


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:53 - 24/11/21 |
Opi Nion

Presidenti Ilir Meta shprehet  se “Open Balkan” një nismë përçarëse dhe përjashtuese.

Meta shkruan në rrjetet sociale se Procesi i Berlinit është gjithëpërfshirës dhe ka dhënë rezultate konkrete, pasi shoqërohet me garancitë dhe mbështetjen financiare të BE.

“Procesi i Berlinit është gjithëpërfshirës dhe ka dhënë rezultate konkrete, pasi shoqërohet me garancitë dhe mbështetjen financiare të BE, që ka ngritur mekanizma zbatues dhe monitorues.  Përkundrejt kësaj, “Ballkani i Hapur” është nismë përçarëse dhe përjashtuese.”-shkruan Meta.

Kjo deklaratë vjen pasi ditën e sotme është mbajtur takimi i radhës i “Open Balkan”.

Pas