Kronikë

Publikohet videoja e atentatit ku u vra Erigers Mihasi dhe Armando Dumani


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:27 - 24/11/21 |
Opi Nion

Është publikuar videoja e kamerës së sigurisë që ka regjistruar atentatin e pak ditëve më parë në “Astir”, ku mbetën të vrarë 32-vjeçari Erigers Mihasi dhe shoku i tij Armando Dumani, 26 vjeç.

Në pamjet e publikuara në emisionin “Në Shënjestër”, shihet se automjeti tip “Audi” i bardhë me të cilin lëvizte Mihasi dhe Dumani, ndërsa nga pas afrohet makina e autorëve dhe nga sedilja e pasme qëllohet në një distancë të afërt në pjesën anësore të makinës së viktimave, ku 13 plumba janë zbrazur vetëm mbi 32-vjeçarin Mihasi.

Sipas të dhënave, ata janë ndjekur për disa metra nga autorët që kanë qëlluar nga njëra anë e “Audit” luksoz të identifikuar dhe me targat EM (Erigers Mihasi), i cili ishte shënjestra e atentatit.

Nga automjeti tip “Toyota”, autorët fillimisht e qëllojnë makinën e viktimave nga pas dhe më tej i dalin makinës së viktimave në krahun e pasagjerit, ku e qëllojnë sërish me breshëri kallashnikovi./ Opinion.al

Pas