Aktualitet

Meta nxjerr videon: Kur u thirra në Qytet Studenti, me Azem Hajdarin në krye


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:15 - 08/12/21 |
Opi Nion

Presidenti Ilir Meta teksa ka publikuar një video në rrjetet sociale duke u kthyer pas në kohë dhe duke kujtuar protestën e 3 dekadave më parë më 8 dhjetor.

Krahas videos Meta shkruan se kjo ditë i kujton emocionet të cilat i cilëson si të paharruara, ku u thirr për të marrë pjesë në protestën që solli pluralizimin në vend me Azem Hajdarin në krye.

“Kjo Ditë e bekuar e Rinisë më rikthen sot emocionet e paharruara, që përjetova tre dekada më parë, kur në Qytetin Studenti u thirra për të marrë pjesë, me Azem Hajdarin në krye, në takimin kapitullues të regjimit me studentët e Dhjetorit ’90, që solli pluralizmin politik.
Sa herë Liria, Demokracia dhe Pluralizmi Politik vihen në pikëpyetje, ndjehem i thirrur si atëherë! “, shkruan Meta.

Pas