Politikë

Meta: Nëse këmbëngulin të prishin zgjedhjet, Presidenti do…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:57 - 23/10/20 |
Opi Nion

Teksa foli nga Korça për se kthimin e Kodit Zgjedhor në Kuvend, Meta ka dhënë dhe një paralajmërim për mazhorancën.

Meta tha se në rast se do këmbëngulet për prishjen e zgjedhjeve, presidenti do të jetë me popullin dhe nuk do të lejojë që vendi të merret peng.

“Presidenti e ka vonuar dhe e ka motivuar në mënyrë të qartë. Është bërë një punim shkencor me ekspertë vendas dhe të huaj për të gjithë standardet që shkel ky vendim i njëanshëm i Kuvendit të Shqipërisë. Unë shpresoj që ata të lexojnë të thellohen, të reflektojnë. Presidenti është në një gjatësi vale me gjithë popullin shqiptar. Presidenti dëshiron të ketë zgjedhje mes të gjitha forcave alternative. Presidenti ka vetëm një votë si çdo qytetar i republikës që do ta hedhë në mënyrë të fshehtë në kutinë e votimit. Në rast se do kemi në këmbëngulje për të prishur zgjedhjet sigurisht që presidenti do jetë me popullin për të treguar që gjithë shqiptarët pa asnjë dallim kanë vetëm një të ardhme, Shqipëria si gjithë Europa. Peng është marrë i gjithë vendi apo jo?”,-deklaroi Meta./ Opinion.al

Pas