Politikë

Meta: Kush prek votat, t’i pritet dora si në Mesjetë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:16 - 23/10/20 |
Opi Nion

Presidenti Ilir Meta, teksa foli për kthimin në Kuvend të ligjit për ndryshimet në Kodin Zgjedhor, tha se mazhoranca duhet të reflektojë dhe të mos punojë për prishjen e zgjedhjeve.

Meta u shpreh nga Korça se presidenti është me popullin dhe se do të mbrojë gjithmonë të drejtat e tyre. Po ashtu, Presidenti ashpërsoi tonet duke thënë se çdo njeri i cili prek votën të dënohet si në mesjetë, me prerje dore.

 “E gjithë vëmendja e Shqipërisë dhe shqiptarëve do të jenë të zgjedhjet. Shqipëria do të jetë vend që ka shpresë, dhe jo e 5 oligarkëve. Që i marrin shpirtin këtij vendi. Nuk ka ndodhur kurrë që të rritet borxhi publik dhe varfëria. Borxhi nuk merret për të ndihmuar njerëzit në vështirësi, por merret për PP, që nuk kanë asnjë çmim. Të ardhurat shkojnë poshtë. Zgjedhjet do të zgjidhin sundimin e ligjit. Pas 25 prillit, Shqipëria do të hyjë në një epokë të re, në çdo rast. Të dy do të jenë krimet më të mëdha dhe më të ndëshkueshme. Prekja e Kushtetutës dhe vjedhja e votës. As presja e Kushtetutës nuk do të preket më. Kush prek një votë t’i pritet dora, si në Mesjetë.”, -tha Meta./ Opinion.al

Pas